Make your own free website on Tripod.com

Kartas nuo karto išgirsdavau įvairius gandus apie keistą projektą "Seti@home". Maniau, kad tai dar vienas išpūstas muilo burbulas.Būčiau viską pamiršęs, bet vieną gražią dieną per "Discovery" kanalą pamačiau laidą apie šį projektą, kuriame dalyvauja milijonai savanorių. Pasidomėjau daugiau ir tapau pilnaverčiu šio sumanymo dalyviu.
 
"seti@home" tikslas - surasti kitų civilizacijų egzistavimo kosmose įrodymus. Šiam tikslui yra skirti galingi radijo teleskopai, kurie kaupia duomenis atsklindančius iš kosmoso.
 
Kokia savanorių reiškmė šiam projektui?
Paprasti žmogeliai yra "
seti@home" variklis, be jų projektas neegzistuotų, nes radijo teleskopai sukaupia labai daug duomenų ir net sparčiausi universitetų ir mokslinių laboratorijų kompiuteriai nesugeba apdoroti šio gausaus informacijos srauto. Paprasti žmonės su eiliniais kompiuteriais apdoroja didžiąją dalį duomenų, kurie gaunami iš radijo teleskopų, ir tai suprantama, nes šių žmonių yra milijonai.
 
Kaip viskas veikia?
Kiekvienas, dalyvaujantis šiame projekte, atsisiunčia nedidukę programėlę (~800 kB). Ši, savo ruožtu, iš galingo serverio gauna bloką duomenų, kurie yra analizuojami. Ieškoma radijo signalų iš kitų protaujančių būtybių. Apdorotas blokas grąžinamas serveriui, o programėlė gauna naują partiją. duomenų
 
Kodėl dalyvauti šiame projekte?
Manau, net tu kartais atsitrauki nuo kompiuterio ir jis kurį laiką būna nenaudojamas.
Seti programėlė pasinaudoja tuo metu nereikalingais kompiuterio resursais ir analizuoja turimą duomenų bloką.Taigi, kompiuteris veltui nestovės ir dalyvausi rimtame projekte.
 
Vėliau azartas padidės: programėlė bus  taip nustatyta, kad atliktų savo darbą nuolat. Po kiek laiko, kompiuteris nebus išjungiamas visą parą, kad kuo daugiau duomenų blokų būtų išanalizuota.
 
Jau yra tokių šios idėjos fanatikų, kurie perka papildomus kompiuterius tik šiam tikslui.Be to, šis sumanymas vienija daug žmonių, kurie yra galinga bendruomenė, todėl atsiras nemažai bendraminčių, kurie mielai pasidalins mintimis ir idėjomis apie šį projektą.


Lithuanian Banner Exchange