Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Aš moku už kiekvieną minutę internete.  Kiek laiko reikia seti@home praleisti prisijungus?

  2. Kaip dėl saugumo?

  3. Grafikas nejuda. Ar jis 'neišdegins' mano ekrano?

  4. Jei išjungsiu kompiuterį tuo metu, kai SETI@home dirba, ar ji praras duomenis?

  5. Ar aš galiu paleisti šią programą daugiau nei viename kompiuteryje, naudodamasis tuo pačiu SETI@home login'u (prisijungimo vardu)?

  6. Kas atsitinka duomenų blokams, kurie niekados jums negrąžinami? Ar jie prarandami amžiams?

  7. Jei negaunate rezultatų iš vieno PC, kiek laiko serveris laukia, kol išsiunčia tuos pačius duomenis dar kartą?

  8. Ar galiu naudoti neprijungtą prie interneto kompiuterį?

  9. Kodėl kai kurie duomenų blokai išanalizuojami labai greitai? Kodėl progreso stulpelis staiga šoktelėjo iki 100%, nors praėjo tik dalis analizės?

  10. Ar aš gausiu kreditų jei nežemiškas signalas bus pastebėtas naudojant mano kompiuterį?

  11. Kaip kaupiami duomenys iš teleskopo ir persiunčiami kitoms mašinoms analizei?

  12. Ar siųsite didesnius duomenų gabalus galingesniems kompiuteriams?

  13. SETI@home buvo įpusėjusi nagrinėti duomenų bloką, bet staiga progresas nukrito iki nulio ir viskas prasidėjo iš naujo. Kas įvyko?

  14. Ar aš galiu paleisti SETI@home naudodamas kitą ekrano užsklandą?

  15. Ar SETI@home veikia per ugniasienes (firewalls) ir proxy serverius?

  16. Aš nustačiau SETI@home, kad dirbtų kaip ekrano užsklanda, tačiau tik pradėjusi dirbti, ji išsijungia. Kas atsitiko?

  17. SETI klientas turi problemų jungdamasis intenete. Ką reiškia atsiradę skaičiai?

  18. Kaip man pakeisti login adresą arba vardą?

  19. Kodėl tik dalis SETI@home kliento lango matosi ekrane?

  20. Ar naudojant SETI@home klientą galima perkaitinti arba sudeginti procesorių?


1.Aš moku už kiekvieną minutę internete.  Kiek laiko reikia seti@home praleisti prisijungus?

SETI@home jungiasi prie interneto kuomet reikia persiųsti duomenis. Tai įvyksta kas kelias dienas ir trunka  apie 5 minutes. Visa kita atliekama off-line.

2.Kaip dėl saugumo?

Klientą/ekrano užsklandą įmanoma parsisiųsti tik iš oficialaus "seti@home" tinklalapio, nepalaikoma galimybė gauti SETI@home programinės įrangos iš kur nors kitur. Ši programa duomenis išsiųs ir parsisiųs tik iš duomenų serverio, esančio Berkeley. Duomenų serveris nesiunčia jokių exe failų į tavo kompiuterį. Vienaip ar kitaip ši programa yra daug saugesnė nei interneto naršyklė, kurią dabar naudoji!

3.Grafikas nejuda. Ar jis 'neišdegins' mano ekrano?

Daugumoje monitorių, ne. Kad užsitikrinti, ekrano užsklandos nustatymuose pasirinkit
"Go Blank Screen".

 
 
Ne. SETI@home įrašo rezultatus į diską kas minutę ar dvi.
 
 
Taip, tu gali - tol kol naudosi tą patį login'ą kiekviename kompiuteryje, gausi kreditus už
juos visus.
 
 
Mes sekame kiekvieną duomenų bloką, kuris iškeliauja. Jei labai ilgai negaunama jokių rezultatų, serveris automatiškai išsiųs tą patį bloką kitam vartotojui. Tik tuomet gauname rezultatus ir patvirtinam juos, duomenų blokas ištrinamas iš disko.
 
 
Dabar mes siunčiame duomenis daug kartų per dieną, taigi nelaukdami rezultatų. Tai mums leidžia iš mūsų vietinių diskų ištrinti failą daug anksčiau nei reiktų laukti atsakymų ir nauji failai sukuriami daug greičiau.
 
 
Ne. Teoriškai galima atsisiųsti duomenis, juos įrašyti į diskelius, bet mes to nepropaguojame.
 
 
Retkarčiais, duomenų bloke pasitaiko stiprių radijo trukdžių, dažniausiai šie trukdžiai atkeliauja iš palydovų ir radarų iš mūsų civilizacijos. Jei trukdis yra labai stiprus, SETI@home programa negali analizuoti tos spektro dalies, ir keletą minučių pabandžiusi ir suradusi tūkstančius stiprių žemiškos kilmės signalų, programa parsisiunčia naują darbo bloką. Tu vistiek gausi kreditą už atliktą darbą.
 
 
Taip. Mūsų programinė įranga seka kur kiekvienas duomenų blokas yra nagrinėjamas. Jei tavo kompiuteris dalyvaus signalo suradime, būsi, jei norėsi, įrašytas kaip žmogus dalyvavęs atradime.
 
 
Duomenys yra užrašomi į didelio tankio juostas, Arecibo teleskopo stotyje Puerto Rike, apie 35 Gb dydžio juosta per dieną, ir siunčiami į Berkeley, tuomet suskaidomi į 0.25 Mb dydžio gabalus, kurie siunčiami iš Seti@home serverio internetu žmonėms visame pasaulyje analizei. Arecibo neturi didelio pralaidumo interneto jungties, todėl
duomenys pirmiausiai turi keliauti per snail mail į Berkeley.
 
 
Ne, visi kompiuteriai gauna vienodo dydžio duomenų blokus. Greitesni kompiuteriai
baigs nagrinėti kiekvieną bloką greičiau, taigi tuoj pat gaus kitą gabalą, su kuriuo galės toliau dirbti, todėl mes neleisime jiems stovėti be darbo.
 
 
Yra keletas galimybių. Jei nustatei SETI@home prisijungti prie tinklo automatiškai, gali būti, kad ji išsiuntė rezultatus ir gavo naują gabalą duomenų. (Jei duomenų blokas turi per daug radijo trukdžių, tuomet SETI@home gali pareikalauti naujo duomenų bloko daug anksčiau nei įprasta.)
 
Jei SETI@home programos darbas buvo nenormaliai nutrauktas, įvykus sistemos klaidai ar nutrūkus elektros tiekimui, programos išeities failai galėjo būti sugadinti. Šiuo atveju, SETI@home pradės nagrinėti duomenų bloką iš naujo.
 
 
Taip. Paleidęs programą, atidaryk Settings->Preferences ir pažymėjęs "Data Analysis Always Runs" gali naudoti kitą ekrano užsklandą.
 
 
SETI@home dirba su HTTP protokolu, todėl ji veiks su visais "pusiau permatomais" firewall'ais, kurie praleidžia išeinantį web srautą. Vėliausios SETI@home versijos veiks ir su labiau griežtomis ugniasienėmis ir proxy serveriais. Jei tebeturi problemų jungdamasis Windows aplinkoje į SOCKS proxy, turėtum apsilankyti šiuose tinklapiuose http://www.socks.nec.com/sockscap.html ir čia.
Abiejuose padės tau naudoti programinę įrangą, tarsi jungtumeisi tiesiai prie interneto. Jei turi problemų jungdamasis per Microsoft Proxy Server su slaptažodžiu, pabandyk apsilankyti čia Proxomitron: http://spywaresucks.org/prox/ Jei vis dar turėsi nesklandumų jungdamasis prie interneto per HTTP proxy serverį naudojant senesnę Windows 95 versiją, Microsoft atnaujino Winsock 2 driverį, kuris sutvarko problemas ir leidžia SETI@home klientui jungtis prie interneto. Microsoft tinklapyje produktų informacijos skyriuje ieškok "Windows Socket 2". Failas yra apie 986 kb dydžio (Windows 95 Service Pack 1)
 
 
SETI@home kliento darbas tikriausiai nutraukiamas kitos ekrano užsklandos arba programos, kuri dirba kaip ekrano užsklanda. SETI@home klientas sukurtas taip, jog nebūtų aršus kitoms programoms ir dirbtų tik tada kai kompiuteris yra ramybės būsenoje. Jei pradeda dirbti kokia kita programa, jis išsijungia ir laukia kitos progos. Taip būna kai SETI klientas ir kita programa pradeda dirbti vienu metu, kai kompiuteris stovi ramybės būsenoje. Dažniausiai pasitaikanti programa, kuri sutrukdo SETI@klinetui dirbti kaip ekrano užsklanda yra McAffe VirusScan. Jeigu jūsų kompiuteryje instaliuota ši programa, išjunkite ScreenScan punktą ir tada SETI@home klientas veiks.
 
 
Jei nustatysite, kad prieš jungdamasis prie interneto SETI klientas atsiklaustų leidimo, bus pateikta išsamesnė informacija apie nesklandumus. Dėl milžiniško susidomėjimo šiuo projektu serveris gali būti kuriam laikui nepasiekiamas, nes prie jo jungiasi didelis kiekis klientų. Be to serveris gali būti nepasiekiamas dėl profilaktikos ar įrangos atnaujinimo darbų. Jei negalite prisijungti, palaukite valandą ir badykite dar kartą.
 
 
Jei tau reikia pakeisti ką nors kitą nei login emailo adresą, tai gali eti į Account Change skyrių. Jei nori pakeisti savo emailo adresą, privalai turėti priėjimą prie seno emailo, nes i ji siunčiama informacija susijusi su tavo seti sąskaita. Jei nebeturi galimybės prisijungti prie senosios emailo sąskaitos arba registracijos metu neteisingai įrašei savo adresą, turėsi iš naujo registruotis kaip naujas vartotojas. Visa tai daroma dėl saugumo.
 
 
Prašant daugeliui vartotojų, buvo padaryta, kad SETI@home klientas dirbtų su ekrano rezoliucija 800x600 pikselių arba didesne. Jeigu SETI@home klientas netelpa ekrane, reiškiasi, tavo kompiuterio rezoliucija yra mažesnė. Jei nori pamatyti visus duomenis lange, patempk langa į šoną ir pamatysi likusią informacijos dalį arba gali tiesiog padidinti kompiuterio ekrano rezoliuciją
 
 
Ne. Procesorius daugelyje kompiuterių dirba pagal instrukcijas, todėl procesoriaus darbas neperkraunamas


Lithuanian Banner Exchange